Plichta

Aplikacja mobilna

Plichta

Case study

Aplikacja mobilna

Problem

Problemem naszego klienta był brak aplikacji mobilnej wspierającej sprzedaż oraz obsługę klienta. Przed nami pojawiło się duże wyzwanie sprostania wysokim wymaganiom klienta przy jednoczesnym utrzymaniu stylu marek: Audi, Volkswagen, Skoda, Seat. Podczas rozmów wspólnie wyznaczyliśmy sobie cele, które miały pomóc zwiększyć satysfakcję klienta oraz ułatwić jego kontakt z salonem.

Już na początku współpracy pierwotne założenia zostały skonfrontowane z potencjalnymi użytkownikami, których opinia była przyczyną pojawienia się kolejnych funkcji.

Procesy

Naszym głównym założeniem było usprawnienie kontaktu klienta z salonem, a także niezakłócony dostęp do pełnej, aktualnej oferty salonów. Aplikacja została więc zintegrowana z systemem CMS, który został stworzony do łatwej i szybkiej edycji treści w aplikacjach mobilnych. Połączenie z kontem Otomoto.pl pozwoliło na utrzymanie spójnej oferty aut używanych.

W aplikacji mobilnej użytkownik ma również możliwość przetrzymywania informacji o swoim aucie, które pozwalają pracownikom salonu na szybszą identyfikacje potrzeb klienta. W historii auta możliwe jest archiwizowanie rachunków za serwis. Wszystko po to, aby usystematyzować informacje jakie musi posiadać właściciel auta.

Wykorzystując technologię iBeacon pozwalamy klientom na otrzymywanie ekskluzywnych informacji oraz promocji na terenie salonu. Wejście w wybraną strefę lub zbliżenie się do wybranego auta wyświetla spersonalizowany komunikat widoczny jedynie dla klientów odwiedzających salon.

Rozwiązanie

Efektem naszych prac było stworzenie czterech aplikacji mobilnych po jednej dla każdej z marek: Audi, Volkswagen, Skoda, Seat. Każda z nich została zintegrowana z dedykowanym systemem CMS, który pozwala na sprawne zarządzanie informacjami, które otrzymuje klient. Wykorzystanie trendu aplikacji mobilnych pozwolił nam na osiągnięcie wymiernych efektów:

  • Swobodny przepływ informacji między salonem, a klientem
  • Możliwość wysyłania komunikatów o promocjach w formie notyfikacji PUSH
  • Opracowanie ekskluzywnych promocji dostępnych jedynie dla posiadaczy aplikacji
  • Zwiększenie prestiżu salonu dzięki dedykowanym rozwiązaniom

Zakres prac

Zapytaj o podobny projekt

Podaj swój adres e-mail,
aby otrzymać ofertę na podobny projekt

Programista na godziny

Usługa stworzona dla firm, które potrzebują wsparcia programistycznego.


Prace nad projektem będą kontrolowane przez wykwalifikowanego Project Managera.