Wojciech Dasiukiewicz
2017-05-08

O finansowaniu startupu słów kilka

Wielu założycieli startupów zachodzi w głowę, w jaki sposób zdobyć pieniądze na realizację założonych celów. Wbrew pozorom, na samym początku nie potrzebujesz setek czy nawet dziesiątek tysięcy. Koła tego biznesu jesteś w stanie wprawić w ruch własnymi siłami.

Wojciech Dasiukiewicz
2017-04-18

Czy faktycznie niezbędny Ci inwestor?

Oczywiście, że startup potrzebuje pieniędzy, by rozwinąć skrzydła. Czy jednak stawianie wszystkiego na jedną kartę i uporczywe poszukiwania zasobnego w portfel anioła stróża to jedyny sposób na dofinansowanie przedsięwzięcia?

Łukasz Szlanga
2017-03-29

MVP nie działa? Robisz to źle.

Minimum viable product to pojęcie, którego znaczenie zostało nieco wypaczone. Stąd niepowodzenia części startupów, a nawet firm o ugruntowanej na rynku pozycji, inwestujących zbyt wiele czasu i środków w „dopieszczanie” produktu, który ostatecznie może w ogóle nie znaleźć odbiorcy. W czym dokładnie tkwi problem?

Wojciech Dasiukiewicz
2017-03-27

Must be or nice to have - jak zaplanować startup

Trudno nie dostrzec bumu startupowego. Niestety nadal niewiele spośród tych inicjatyw dociera do punktu, w którym inwestycja przynosi realne zyski. Co zrobić, by nasz start up przetrwał, a co więcej – stał się źródłem satysfakcji i dochodu? Planować i jeszcze raz planować.

Łukasz Szlanga
2017-03-01

E-commerce - Time-To-Market dlaczego opłaca się rozpoczynać sprzedaż zgodnie z planem?

Jonathan Becher, Chief Digital Officer w firmie SAP, zapytany który ze wskaźników obecnie funkcjonujących w przestrzeni jest wg niego miarą sukcesu bez zawahania wskazał na czas wejścia na rynek (ang. Time-To-Market, w skrócie TTM) Wskaźnik ten zastąpił nawet zwrot z inwestycji (ang. Return on Investment, w skrócie ROI), dotychczas uważany za kluczowy.

Wojciech Dasiukiewicz
2017-02-20

7 błędów w zarządzaniu projektami informatycznymi i jak ich uniknąć

Jak wynika z badań*, w Stanach Zjednoczonych niemal 70% projektów IT kończy się porażką, w Polsce odsetek ten wynosi prawie 80. W czym tkwi przyczyna tak niewielkiej skuteczności, jakich błędów należy unikać, by nasz projekt znalazł się w szczęśliwych 20%?

Wojciech Dasiukiewicz
2017-02-14

Software. Jaki powinien być?

W momencie, gdy w firmie pojawia się konieczność wdrożenia nowego oprogramowania stajemy przed bardzo trudnym (z pozoru) wyborem. Czy powinniśmy skorzystać z gotowych rozwiązań dostępnych na rynku? A może lepiej stworzyć rozwiązanie dedykowane, szyte na miarę naszych potrzeb? W tym artykule postaramy się pomóc wszystkim, którzy stają na rozdrożu nie wiedząc, w którą stronę iść.

Wojciech Dasiukiewicz
2017-02-14

Własny dział IT czy partner technologiczny?

Nowoczesne technologie to w dzisiejszym świecie chleb powszedni. Komputeryzacja na stałe zagościła w życiu przedsiębiorstw, bez względu na etap ich rozwoju i wielkość, a konieczność dostosowywania się do nowych trendów, wiąże się z potrzebą zatrudnienia specjalistów. Przedsiębiorcy coraz częściej stają więc przed pytaniem: stworzyć dział IT w ramach własnej organizacji czy też zdecydować się na outsourcing?